Nabídku volnočasových aktivit pro děti a seniory z Prahy 8 budeme i nadále rozši

V posledních letech se počet zařízení pro volný čas dětí a seniorů na Praze 8 zvyšuje. V tomto článku ale nebudu vyjmenovávat všechna nově vzniklá zařízení pro děti a seniory. Je třeba konstatovat, že v Praze 8 tato zařízení dobře fungují a nabídka volnočasových aktivit pro děti i seniory je široká. Je dobře, že koalice kromě zbytečného plýtvání penězi na pochybné projekty typu předražené budovy nové radnice nebo vypsaného referenda o hazardu, které bylo kvůli nevhodnému termínu předem odsouzeno k neúspěchu, dokáže vynaložit prostředky také na smysluplné projekty, ze kterých mají občané užitek.

Sociální demokracie má pro příští volební období v plánu stávající nabídku aktivit pro děti a seniory zachovat a ještě více jí rozšířit tak, aby vyhovovala potřebám občanům. Jednou z oblastí, na kterou chceme zaměřit pozornost, jsou kulturní domy. Praha 8 má dva kulturní domy – Krakov a Ládví, které chceme co nejvíce naplnit kulturními a zájmovými akcemi. Volné prostory v těchto zařízeních by měly sloužit jako klubovny pro oddíly a organizovanou (i neorganizovanou) činnost mládeže i dospělých. Na kulturní a vzdělávací akce konající se v kulturních domech Městské části Praha 8 budeme podporovat zavedení slev pro děti a seniory z Prahy 8.

V minulých letech se radniční koalice zaměřila na masivní rekonstrukce dětských hřišt, které jsou však určeny především malým dětem. Nedávný babyboom již však definitivně skončil, děti odrůstají a v budoucnu proto bude potřeba zaměřit se na hřiště s herními prvky pro větší děti a multifunkční hřiště, která využijí děti i dospělí. Dětských hřišt máme dost, v současné době je třeba se zaměřit hlavně na jejich kvalitu. Zastáváme názor, že by na Praze 8 měly fungovat i dětská hřiště vybavená WC pro své návštěvníky.

Zaměříme se na rekonstrukce a modernizace školních hřišt, které by měly zdarma sloužit nejen žákům školy, ale i veřejnosti, která by je mohla bezplatně využívat v odpoledních hodinách. Pro dospělé i seniory budeme pokračovat v rozšiřování sítě fitness parků. Podpoříme vybudování nového úseku in-line a cyklostezky v Libni a pro vyznavače zimních sportů vybudujeme zimní kluziště, kde bude moci bruslit široká veřejnost.

Nadále samozřejmě budeme podporovat granty v oblasti volnočasových aktivit dětí a mládeže i tělovýchovnou činnost dospělých. Poskytování grantů neohrozí ani případný a námi prosazovaný zákaz hazardu na území městské části. Do plánování případných nových zařízení v oblasti volnočasových aktivit chceme co nejvícek zapojit i samotné občany Prahy 8, budeme se jich ptát na názory a reagovat na jejich skutečné potřeby.

ČSSD Praha 8

Zenklova 27/576
180 00 Praha 8

ovv.praha8@cssd.cz

+420 246 035 966
+420 721 029 892