Bohnice, místo pro život?

Článek, ve kterém hodnotím život v Bohnicích.

V Praze 8 žiji od narození a s Bohnicemi je můj život spjatý už od dětství, kdy mě prarodiče vodili na procházky do okolní přírody. Dnes po stejných trasách vozím v kočárku svého syna a přeji si, aby zde i on prožil spokojené dětství.

Bohnice jsou totiž dle mého názoru příjemným místem pro život a mají svým obyvatelům co nabídnout. Je zde čisté životní prostředí plné zeleně, množství obchodů s potravinami, zdravotnické služby, síť mateřských školek a škol, knihovna a mnoho dalšího.

Velkou výhodu bydlení v Bohnicích vidím v tom, že lidé mohou na procházky i za sportem vyrazit do přírody, kterou mají jen pár kroků od svého bydliště. I uvnitř bohnického sídliště se nachází zelené plochy. Aby zde ale byla kvalita životního prostředí zachována a nedošlo k jejímu zhoršení, nesmí se již sídliště dále zahušťovat další výstavbou.

S potěšením zjišťuji, že vzrůstá počet rekonstruovaných dětských hřišť, která nabízejí bezpečnější a pro děti atraktivnější vybavení. Prostředí Bohnic kazí i dvě obchodní střediska, která byla kdysi chloubou sídliště, ale dnes chátrají a je na ně žalostný pohled. Obě centra jsou prakticky ponechána ve stejném stavu, v jakém byla před 20 lety. Nicméně i přes nevábný vnější vzhled lze v obou nákupních centrech najít řadu fungujících obchodů a služeb, které mají své stálé zákazníky.

Množství travnatých ploch v Bohnicích se stává ideálním místem také pro venčení psů. Těch zde žije opravdu hodně, s čímž ale souvisí další problém, který občany velmi trápí, a tím jsou psí exkrementy. Sbírání psích výkalů by dnes již mělo být naprostou samozřejmostí. Na mnoha místech jsou rozmístěny koše s papírovými sáčky, který tento úkon ulehčí. Z vlastní zkušenosti ale vím, že je někdy problém najít místo, kam sáček vyhodit. To může mnoho lidí od sbírání exkrementů odradit. Proto by košů na psí exkrementy mělo být určitě více. Na neukázněné pejskaře by také měla více dohlížet Městská policie. Podobných problémů, které trápí místní obyvatele bychom našli určitě více, například stav chodníků, vandalismus, kriminalitu a další.

Stále tedy je co zlepšovat. Doufám, že problémů ubude a Bohnice zůstanou stále příjemným místem pro život svých obyvatel.

ČSSD Praha 8

Zenklova 27/576
180 00 Praha 8

ovv.praha8@cssd.cz

+420 246 035 966
+420 721 029 892